У разі скасування соєвих поправок очікується збільшення площі посівів сої на 20% – думка

У разі скасування соєвих поправок слід очікувати зростання посівів сої мінімум на 20%. Таку думку висловила заступник директора компанії «ПроАгро Груп» Марія Колесник.

Марія Колесник зазначила, що слід дивитися, в якому стані вийдуть озимі після перезимівлі. Посушлива осінь була не дуже сприятливою, а тепла зима також може привести до розвитку хвороб.

«Якщо втрати після зими перевищать 3-5%, то це все буде пересіватися ярових ячменем в разі ранньої зими або кукурудзою і соєю в разі пізньої», – прокоментувала Марія Колесник.

За прогнозами вчених Інституту аграрної економіки, навесні в Україні буде посіяно 1,5 млн га ярого ячменю, 0,25 млн га гороху, 0,2 млн га вівса. Суха весна може трохи змінити структуру посівів ранніх зернових в сторону зменшення зазначених культур і збільшення посівів кукурудзи – з 5,0 млн га до 5,2-5,4 млн га.

Фахівці Інституту також вважають, що під соняшник буде виділено близько 6 млн га, а під сою – 1,5 млн га. В Інституті вважають, що якщо Верховна Рада України скасує «соєві правки», то площа посівів під соєю може вирости до 1,6-1,7 млн га.

Залишити відповідь