Приблизно 1,1 млн га підмораторних земель фактично продані за договорами довгострокової оренди і емфітевзису – Микола Сольський

Приблизно 1,1 млн га земель під мораторієм в Україні фактично продані за договорами довгострокової оренди і емфітевзису станом на серпень 2019 року, повідомив глава парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Микола Сольський (фракція “Слуга народу”) повідомляє Інтерфакс Україна.

За словами Сольского, загальна кількість підмораторних сільгоспземель приватної власності близько – 25,7 млн га: це пайові землі, які були передані колишнім працівникам колгоспів і частини працівників соцсфери (таких пайовиків близько 7 млн). З цієї кількості, за договорами емфітевзису передано 497,3 тис. га, за довгостроковими договорами оренди – 600 тис. га.

“Сьогодні ми маємо ринок, який працює за сірими схемами обходу мораторію. Він є викривленим і має свої наслідки. Ціна на такі землі не є справедливою і в програші залишається і продавець, який отримав занижену вартість ділянки і покупець, який незахищений юридично”, – помітив глава аграрного комітету ВР.

Сольський звернув увагу, що є також 3,7 млн га приватних сільськогосподарських земель – земельні ділянки, які виділялися для особистого сільського господарства і на ці ділянки мораторій не поширюється. Їх власники можуть вільно продавати ділянки, і за останні 15 років близько 1 млн га вже продані.

Загалом в Україні близько 41 млн га земель сільськогосподарського призначення, з них у державній власності понад 7 млн га, у приватній – понад 33 млн га.

Голова парламентського аграрного комітету зазначив, що в даний час на підприємства до 1 тис. га припадає близько 35 тис. господарств і вони обробляють приблизно 23% всіх сільгоспземель. Найбільша і стабільна група – це 5 тис. підприємств із земельним банком від 1 тис. га до 10 тис. га, які обробляють понад 50% всіх сільгоспземель, вони займаються виробництвом зернових і технічних культур. 180 підприємств від 10 тис. га обробляють 21% від всіх сільгоспземель.

Залишити відповідь